Ostatnia sesja w roku w Europie nie przyniosła zaskoczeń

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
31 grudnia 2009, 15:23
Ostatnia sesja giełdowa w 2009 roku nie przyniosła zaskoczeń na głównych europejskich parkietach. Zamknięta była między innymi giełda we Frankfurcie.

Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 0,02 proc., do 3 936,33 pkt.a brytyjski indeks FTSE 100 zyskał 0,28 proc., a jego poziom wyniósł 5 412,88 pkt.
W Środkowej Europie spadł m.in. węgierski indeks BUX, który na zamknięciu stracił 0,94 proc. i wyniósł 21 227,01 pkt.

Dziś zamknięte były parkiety w Niemczech, Włoszech, Austrii, Danii, Finlandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.

Jedyne ważne dane makro, które zostały dziś podane, nieznacznie zaskoczyły inwestorów, jednak częśc parkietów (w tym GPW i LSE) była już zamknięta, więc nie miało to wpływu na notowania. Jak poinformował w czwartek Departament Pracy USA, liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu nieoczekiwanie spadła o 20 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 432 tys.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Tematy: giełda
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj