Europ Assistance to jeden z największych graczy w branży. Działa na pięciu kontynentach. W Europie obecny jest w siedemnastu krajach, m.in. w Polsce. Z naszym krajem firma wiąże ogromne nadzieje.
– Polska obok Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii jest jednym z naszych głównych obszarów działalności Europie – mówi „DGP” prezes Martin Vial.
Rozmówca zdradził nam, że EAG rozpoczął przygotowania do wprowadzenia specjalnej oferty dla osób przewlekle chorych lub potrzebujących stałej opieki na terenie Polski.
– Kraje Unii, w tym nowi jej członkowie, coraz bardziej się starzeją, a państwowe systemy nie zawsze gwarantują im opiekę na odpowiednim poziomie – tłumaczy szef francuskiej firmy.
Reklama
Dlatego EAG chce zaoferować w Polsce specjalny rodzaj ubezpieczenia assistance, które będzie dodawane w pakiecie z innymi usługami, np. bankowymi. W projekt, do którego ruszyły właśnie przygotowania, zaangażowany ma być któryś z dwójki rozdających karty na polskim rynku prywatnych lecznic: Lux Med lub Medicover, dowiedział się „DGP”. Żadna z tych firm nie chciała potwierdzić rozpoczęcia negocjacji. Wiadomo jednak, że partnerem nie będzie Enel-Med, który nie jest zainteresowany tym sektorem usług.
– Rozmawiamy z jednym z największych graczy na rynku prywatnych lecznic – potwierdza Martin Vial.

>>> Czytaj też: Konta z pakietami assistance stają się coraz bardziej powszechne

Oferta może się okazać strzałem w dziesiątkę. Jak pokazują badania firmy Deloitte, grupa konsumentów po 55. roku życia miesięcznie wydaje w Polsce aż 7 mld zł. Ochrona zdrowia, oprócz zakupu żywności, interesuje ich najbardziej. Takich ludzi będzie w Polsce przybywać w lawinowym tempie. Z prognoz narodowego planu rozwoju wynika, że do 2030 r. liczba osób w wieku poprodukcyjnym sięgnie 9,5 mln. W tym okresie dochody polskiego społeczeństwa mają wzrosnąć trzykrotnie.
Dodatkowym argumentem za wprowadzeniem takiej oferty są wyniki badań instytutu Cercle Santé Societe opublikowane w piątek. Fatalnie wypada w nich ocena opieki medycznej nad osobami starszymi w Polsce. Niemal 75 proc. respondentów nie jest zadowolonych z oferowanych przez państwo usług. 71 proc. uważa, że emeryci powinni mieć opiekę w domu, a co czwarty mówi, że w domach starości.
Martin Vial twierdzi, że oferta dla polskich emerytów i ich dzieci, które miałyby możliwość finansowania pakietu, mogłaby wyglądać tak jak w pilotażowym projekcie prowadzonym obecnie we Włoszech.
Tam w ramach miesięcznego abonamentu (ok. 30 euro) osoba starsza na wypadek złego samopoczucia może natychmiast nacisnąć guzik noszony na szyi skomunikowany z centrum EAG. Po takim sygnale w ciągu kilku sekund oddzwania specjalista i jeśli stwierdzi zagrożenie, wzywa karetkę. We Włoszech usługa refundowana jest przez samorządy.

>>> Czytaj też: Konto klasyczne, konto z pakietem assistance, konto internetowe - które wybrać?

maciej.szczepaniuk@infor.pl