W ostatnim kwartale dochód netto Apple’a wyniósł blisko 6 miliardów dolarów, prawie dwa razy więcej niż rok temu i o 10 proc. więcej niż wskazywały prognozy analityków. Wartość sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem zwiększyła się o 83 proc. poziomu niemal 25 miliardów dolarów. Prognozy sprzedaży mówiły o 23,4 miliarda.

Największym hitem sprzedażowym amerykańskiego koncernu pozostaje iPhone. W ostatnim kwartale sprzedano 18,7 miliona sztuk. Na wyraźne przekroczenie prognoz o wysokości 16,3 mln egzemplarzy wpłynęło rozpoczęcie sprzedaży iPhone’ów przez Verizon Wireless.

>>> Czytaj też: Apple pozwał Samsunga o skopiowanie iPhone'a i iPada

Apple sprzedał ponad 9 milionów iPodów, 3,8 miliona komputerów i 4,7 miliona iPadów. Liczba sprzedanych tabletów była wyraźnie niższa od oczekiwanych 6,1 miliona. Przyczyną tego faktu była zbyt mała, jak na poziom popytu, produkcja. Firma Cupertino już ją jednak zwiększa, w ramach przygotowań do sprzedaży iPada w 13 kolejnych krajach – oznajmił Tim Cook, Dyrektor Operacyjny Apple’a.

Reklama

„Ich produkty ujmują ludzkie serca na całym świecie.” – stwierdził Michael Walker, zarządzający portfelem W.P. Stewart & Co. „Obecnie liczbę urządzeń, którą mogą sprzedać ogranicza tylko to, ile są w stanie ich wyprodukować.”

>>> Czytaj też: Apple rozpocznie sprzedaż białego iPhone'a 4 po 10 miesiącach opóźnienia