Miliarder George Soros stwierdził na wczorajszej konferencji w Wiedniu, że w obecnej sytuacji mechanizm wyjścia ze strefy euro będzie musiał zostać utworzony, aby słabsze kraje mogły odejść od wspólnej waluty. W przeciwnym razie na Europę rozleje się kolejna fala kryzysu.

„Obecnie nie ma żadnej możliwości, aby jakiś kraj mógł opuścić strefę euro, a w aktualnych okolicznościach, jest to prawdopodobnie nieuniknione” – mówił Soros podczas wczorajszej konferencji w Wiedniu.

>>> Czytaj również: Szef WTO: Grecja jest za mała, by zagrozić strefie euro

Soros wyjaśniał, że obecnie jesteśmy na granicy gospodarczego kryzysu, który wprawdzie zaczął się w Grecji, ale może się bardzo łatwo rozprzestrzenić na inne kraje, a system finansowy jest bardzo wrażliwy.

>>> Polecamy: Chińczycy wykupią dług Europy i uratują strefę euro

„Myślę, że większość z nas może się zgodzić co do tego, że aktualny kryzys europejski jest skoncentrowany wokół euro. Kryzys ten wciąż się rozwija i jest przewidywalny. Większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Rządy państw grają obecnie na zwłokę, ale czas działa zdecydowanie na ich niekorzyść” – ostrzegł George Soros.