Spółka nie wyklucza także starań o licencję bankową w Polsce, która jest dla niej największym rynkiem.

"Wspólnie z doradcami rozpoczęliśmy prace nad sprawdzeniem możliwości dopuszczenia akcji do obrotu giełdowego jako tzw. secondary listing w Polsce. Postrzegamy GPW jako atrakcyjne miejsce dla równoległego notowania" - powiedział Harnett, cytowany w piątkowym "Pulsie Biznesu". Obecnie IPF jest notowany na London Stock Exchange (LSE), a jego kapitalizacja sięga 1 mld GBP, jak podkreśla gazeta.

Prezes zapewnił, że emisja na warszawskim parkiecie, możliwa po publikacji rocznych wyników w marcu 2012 r., będzie "na tyle duża, by potem walory rzeczywiście były przedmiotem handlu". Harnett przyznał też, że jedną z rozważanych opcji jest pozyskanie licencji bankowej w Polsce. "Zastanawiamy się nas strategiami pozyskiwania finansowania dla całej grupy. Jest wiele korzyści, jakie daje finansowanie z rynku depozytowego" - powiedział.

W I poł. 2011 r. IPF obsłużył w Polsce 806 tys. klientów (wobec 2.288 tys. łącznie we wszystkich krajach, w których działa), uzyskując 24,8 mln GBP zysku przed opodatkowaniem (wobec odpowiednio: 35,7 mln GBP) przy 139,2 mln GBP przychodów (wobec 326,7 mln GBP).

Reklama