Jak podała agencja AFP, zdobywca najwyższej we Francji nagrody w historii Euro Millions, który kupił szczęśliwy los w normandzkim departamencie Calvados, odebrał wreszcie czek z wygraną. Informację potwierdził francuski operator gier losowych, Francaise des Jeux (FDJ).

Osoba ta pragnie zachować całkowitą anonimowość; nie podano nawet jej płci, ani miejsca zamieszkania.

Według FDJ, zdobywca nagrody, który jest "wiernym graczem", myśli o umieszczeniu części ogromnej kwoty "w projekt na rynku nieruchomości i zastanawia się nad inwestycjami we francuską gospodarkę".

>>> Zobacz też: Historyczne losowanie Lotto: szczęśliwy wynik wart 1460 lat pracy

Reklama

Według radia Europe 1, nowy krezus odebrał czek z wygraną już wcześniej, ale poprosił operatora gier o wstrzymanie się z podaniem tej informacji do publicznej wiadomości.

Liczba 13. okazała się dla tej osoby szczęśliwa - do wygranej doszło 13 września, i w dodatku w 13. rundzie losowania tego dnia.

Media twierdzą, że zdobywca z Calvadosu został 250. osobą na liście najbogatszych Francuzów. Obliczono też, że jego nagroda jest równowartością czterech ton złota, ceny 20 tys. samochodów marki Renault Clio czy 36 rocznych płac najlepiej opłacanego piłkarza francuskiej ligi, Yoanna Gourcuffa.

Absolutny rekord w Euro Millions - 185 mln euro - padł w lipcu bieżącego roku w Szkocji. Kupony tej loterii można kupować w dziewięciu krajach: Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Szwajcarii, Luksemburgu i Austrii.

Niemal jednocześnie operator FDJ oznajmił, że inny francuski gracz, który wygrał w sierpniu 8 mln euro w krajowej loterii Loto, nie zgłosił się po odbiór nagrody w wymaganym terminie 60 dni. Jego wygrana więc przepadła. Jak precyzuje FDJ, ta kwota trafi z powrotem do puli loterii w przyszłym roku.

>>> Czytaj też: Kumulacja w Lotto: wielka wygrana może okazać się kłopotem

Media przypominają, że w tym wypadku też padł rekord, gdyż 8 mln to największa kwota wygranej, jakiej nie odebrano od początku istnienia popularnego francuskiego totolotka, czyli od 1976 roku.