Instytucja dysponuje siecią około tysiąca placówek i obsługuje 3,5 mln klientów.
Z punktu widzenia tych ostatnich fuzja prawna oznacza niewiele. Jej formalne przypieczętowanie przez wpis w KRS nie powoduje konieczności aneksowania umów i pozostają one w mocy – wyjaśnia bank. Klienci Kredyt Banku (teraz już tylko marki należącej do BZ WBK) mają nadal swoje oddziały, a klienci BZ WBK – swoje. Numery kont nie zmieniają się, nie trzeba też wymieniać kart. Na dotychczasowych zasadach będą funkcjonowały systemy bankowości elektronicznej KB24 i KBNet oraz infolinia.
Nie zmienią się zasady korzystania z bankomatów, bo już od października 2012 r. wypłaty z sieci obydwu banków były bezprowizyjne.
– Po formalnym połączeniu bezpłatne są przelewy między rachunkami osobistymi w obu sieciach – zaznacza Radosław Różycki z biura prasowego BZ WBK.
Reklama
– Wkrótce pojawią się też pierwsze efekty procesu łączenia ofert – zapowiada Różycki. – Za kilka tygodni kredyt gotówkowy oferowany w sieci BZ WBK będzie dostępny na podobnych zasadach także w placówkach oznaczonych logo Kredyt Banku.
Kredyt Bank należał do belgijskiej grupy KBC, która została zmuszona do pozbycia się części aktywów przez Komisję Europejską. Unia od ograniczenia skali działania uzależniała zgodę na udzielenie KBC pomocy publicznej koniecznej ze względu na wysokie straty poniesione przez Belgów w czasie kryzysu finansowego. Nabywcą polskiego banku została hiszpańska grupa Santander, która wcześniej odkupiła BZ WBK od grupy Allied Irish Banks – irlandzkiej ofiary kryzysu.