Cena ta stanowi 6 proc. dyskonta wobec ceny zamknięcia notowań Pekao sprzed ogłoszenia book-buildingu oraz 4 proc. dyskonta wobec średniej ceny z ostatnich trzech miesięcy, podkreśla bank.

"Przychody brutto z transakcji wyniosły ok. 3,7 mld zł (tj. ok. 890 mln euro), co daje zysk kapitałowy w wysokości 135 mln euro, który zostanie w całości zaliczony do rezerw kapitałowych, ponieważ Pekao pozostaje w pełni konsolidowaną spółką zależną UniCredit" - głosi komunikat.

Włoski bank podtrzymał też, że po transakcji pozostaje większościowym akcjonariuszem Pekao z udziałem w kapitale wynoszącym 50,1 proc.

"UniCredit nie przewiduje sprzedaży kolejnych akcji Pekao po zamknięciu niniejszej transakcji. W tym kontekście UniCredit zgodził się na roczny lock-up od dnia zamknięcia transakcji dotyczący pozostałych walorów, zgodnie z praktyką rynkową w przypadku takich transakcji" - czytamy dalej.

Reklama

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie.

Od 1998 roku akcje Pekao SA są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit, prowadzącej działalność w 22 krajach w Europie.