Żeby stać się zawodowcem trzeba jednak słono zapłacić, dlatego tenis uchodzi za dyscyplinę elitarną. Dyrektor ds. sportu i marketingu Klubu Tenisowego Legia Warszawa Artur Bochenek mówi, że koszty rosną wraz z pojawieniem się pierwszych sukcesów i łączą się przede wszystkim z wyjazdami na turnieje. Pojawia się również coraz większy sztab ludzi, który pracuje na osiągnięcia sportowca. Są to eksperci od żywienia, suplementacji czy odnowy biologicznej.

Artur Bochenek przypomina jednocześnie, że za sukcesami polskich gwiazd tenisa stoją również rodzice, którzy poza wsparciem psychicznym często pomagają swoim dzieciom finansowo. Ma nadzieje, że tryumfy, które święcą sportowcy na kortach Wimbledonu przyczynią się do powstania nowego, lepszego systemu szkolenia młodych tenisistów.

Najlepiej zarabiającym tenisistą w historii jest Roger Federer, który od początku kariery czyli od roku 1998 zarobił prawie 78 milionów dolarów. Na szczycie listy najbogatszych tenisistek znalazła się Serena Williams z majątkiem liczącym ponad 46 milionów dolarów. Agnieszka Radwańska uplasowała się na miejscu 22 zarabiając ponad 12 milionów dolarów.