Z jej danych wynika, że ubiegły rok był rekordowy - ponad 250 tysięcy studentów spędziło część studiów wyższych za granicą albo rozpoczęło staż w zagranicznej spółce. Polska, choć nie jest w czołówce, zajmuje wysokie miejsca.

Studenci z Hiszpanii byli w ubiegłym roku najliczniejszą grupą, która skorzystała z Erasmusa. Na studia zagraniczne wyjechało stamtąd prawie 40 tysięcy osób. Następni byli studenci z Niemiec, Francji oraz Włoch. Na piątym miejscu uplasowali się Polacy - ponad 15 tysięcy naszych rodaków zdecydowało się na studia zagraniczne.

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane kraje w ramach programu Erasmus, to w tej kategorii pierwsze miejsce również zajmuje Hiszpania. Na kolejnych są Francja i Niemcy, a Polska jest dziewiąta. Bardziej atrakcyjne dla unijnych studentów od naszego kraju były jeszcze Włochy, Wielka Brytania, Szwecja, Portugalia i Holandia.

5 polskich uniwersytetów znalazło się w setce szkół wyższych, które przyjęły największą liczbę studentów w ramach programu Erasmus. Na 9.miejscu jest Uniwersytet Warszawski. W drugiej dziesiątce są Uniwersytety im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Jagielloński, w czwartej - Uniwersytet Wrocławski, a na 83. miejscu jest Uniwersytet Łódzki.

Reklama

>>> Polecamy: Niemcy i Francja będą walczyć z bezrobociem młodych. Największa broń: Erasmus