"Nadal trwają prace nad opłacalnością projektu w ramach PGE. PIR bierze pod uwagę wzięcie udziału w equity tego projektu. W takiej sytuacji trzeba byłoby stworzyć SPV i z tego poziomu finansować. Jeśli inwestycja będzie mieścić się w kryteriach, to PIR weźmie w niej udział. W najbliższych dniach może być decyzja w kwestii tego zaangażowania" - powiedział Tamborski podczas konferencji BGK i Tauronu.

Dodał, że nie ma informacji o innym potencjalnym partnerze, który dołączyłby do tego projektu.

Pod koniec czerwca Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Kompania Węglowa (KW) podpisały list intencyjny dotyczący planów ponownego uruchomienia projektu inwestycyjnego budowy dwóch bloków energetycznych o mocy 900 MW każdy w Elektrowni Opole. Spółki nie wykluczają m.in. zaangażowania kapitałowego KW w ten projekt.

>>> Czytaj też: Ostra gra Socratesa o miliony z PGE

Reklama

Na początku kwietnia PGE zrezygnowała z budowy bloków nr 5 i 6 opalanych węglem kamiennym w Oddziale Elektrownia Opole. Jednakże premier zapowiadał później chęć powrotu do tematu tej inwestycji. PGE tłumaczyła, że zmiany na rynku energetycznym oraz w otoczeniu makroekonomicznym ograniczyły efektywność ekonomiczną tej inwestycji.

W lutym 2011 r. PGE Elektrownia Opole podpisała z konsorcjum Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa umowę na budowę dwóch bloków energetycznych o mocy 900 MW każdy, opalanych węglem kamiennym, za 9,4 mld zł netto.