Dotyczy on zagospodarowaniu złóż surowców chemicznych.

Współpraca będzie prowadzona przy "realizacji projektów eksploracyjnych, dotyczących poszukiwania i rozpoznawaniu złóż surowców chemicznych, w tym soli potasowych, projektów górniczych związanych z zagospodarowaniem istniejących złóż surowców chemicznych, w kraju i za granicą oraz zagospodarowania surowców wtórnych (odpadów) w celu odzyskania metali krytycznych (w tym metali ziem rzadkich)" - głosi komunikat.

List intencyjny wchodzi w życie z dniem podpisania i został zawarty na okres do dnia 31 grudnia 2015 roku, podano również.

ZA Puławy podkreśliły ponadto w swoim komunikacie, że podjęcie powyższych działań jest zgodne ze strategią Grupy, zakładającą dywersyfikację surowcową i służy uzyskaniu dostępu do własnych zasobów surowcowych.

ZA Puławy, należące do Zakładów Azotowych Tarnów (ZA Tarnów), miały w r. obr. 2011/2012 (tj. 1 lipca 2011 r. - 30 czerwca 2012 r.) 3787 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Natomiast KGHM jest pod względem zasobów miedzi na czwartym miejscu na świecie. Łączna produkcja miedzi Grupy KGHM wyniosła 676,3 tys. ton w 2012 roku, co oznacza wzrost o 18% w stosunku do poprzedniego roku.