Umowy na sprzedaż siarczanu amonu z Tarnowa oraz z Puław oraz nawozów wieloskładnikowych z Polic będą obowiązywać przez okres trzech lat począwszy od 1 stycznia 2014r.

"W ramach konsolidacji konsekwentnie pracujemy nad zapewnieniem Grupie Azoty stabilnej międzynarodowej współpracy handlowej z naszymi sprawdzonymi partnerami. Swoją politykę handlową chcemy opierać na długookresowych relacjach biznesowych. Dzięki pełniejszej ofercie produktowej korzystamy z synergii logistycznych w zaopatrywaniu bardzo perspektywicznego brazylijskiego rynku" - powiedział prezes Paweł Jarczewski, cytowany w komunikacie.

W minionym roku wysłane do Ameryki Południowej nawozy stanowiły 19 proc. całego eksportu Grupy Azoty, z czego 10 proc. przypadło na samą Brazylię, podano także.

W listopadzie Grupa informowała również o zawarciu z amerykańską firmą Nitron szeregu podobnych umów na kolejne trzy lata. Suma tamtych umów na nawozy wieloskładnikowe, siarczan amonu oraz RSM szacowana była na kwotę 746 mln zł.

Reklama

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.