„Spółka (…) otrzymała pismo istotnego wierzyciela spółki biorącego udział w postępowaniu upadłościowym to jest spółki Bank Polskiej Spółdzielczości (dalej jako Wierzyciel). Wierzyciel wskazuje w tym piśmie, iż aktualne propozycje układowe są dla niego nie do zaakceptowania. Mimo trwających negocjacji stanowisko Wierzyciela nie uległo zmianie. Jednocześnie Wierzyciel wskazał, iż jeśli nowe propozycje (na które czeka do dnia 15 maja 2014 roku) nie będą zgodne z jego oczekiwaniami przystąpi do egzekucji z posiadanych przez wierzyciela zabezpieczeń" – czytamy w komunikacie.

Zarząd Ganta podał, że stoi na stanowisku, iż propozycje wierzyciela nie są możliwe do przeprowadzenia z ekonomicznego punktu widzenia.

„Tym samym zarząd uważa, że brak elastyczności Wierzyciela w zakresie negocjacji propozycji układowych może doprowadzić do nieprzyjęcia układu z wierzycielami w ramach postępowania upadłościowego spółki" – czytamy dalej.

Na początku kwietnia Gant Development złożył w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu VIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i naprawczych zmodyfikowane propozycje układowe. Deweloper proponuje m.in. umorzenie odsetek za okres od dnia ogłoszenia upadłości i restrukturyzację łącznej sumy wierzytelności w poszczególnych grupach wierzycieli, w tym m.in. spłatę sumy wierzytelności poprzez przeniesienie na wierzycieli certyfikatów inwestycyjnych w Wierzycielskim Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym, czy konwersję na akcje po cenie emisyjnej wynoszącej 1 zł.

Reklama

Grupa kapitałowa Gant Development w upadłości układowej jest holdingiem kilkudziesięciu spółek celowych prowadzących działalność deweloperską i budowlaną. Aktywność deweloperska koncentruje się na budowie lokali mieszkalnych i usługowych, a także sprzedaży i zarządzaniu wybudowanymi nieruchomościami. Grupa obecna jest w siedmiu polskich miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków, Opole i Polanica Zdrój.