O wyzwaniach dla ratownictwa specjaliści rozmawiali w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska.

Jak poinformował Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Andrzej Jagusiewicz w spotkaniu uczestniczą przedstawiciele Japonii, USA czy krajów europejskich. Jednym z tematów rozmów jest sytuacja za naszą wschodnią granicą. Jak wyjaśnia Andrzej Jagusiewicz szczególnie zainteresowani bezpieczeństwem chemicznych są goście z Ukrainy. Inspektor przyznał jednak, że termin spotkania jest przypadkowy i nie ma związku z sytuacją na wschodzie.

Przedstawicielka amerykańskiego departamentu stanu, Bonnie Jenkins chwali Polskę za wysiłki na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa chemicznego i podkreśla, że nasz kraj pełni wiodącą rolę we wspieraniu bezpieczeństwa chemicznego zarówno w regionie, jak i na świecie.

Prezes Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego, Krzysztof Paturej poinformował, że dzisiaj jego organizacja podpisała porozumienie z Polskim Holdingiem Obronnym w sprawie współpracy polskich producentów na rzecz bezpieczeństwa chemicznego. Dzięki niemu część niewykorzystanych jeszcze technologii przygotowanych przez naukowców będzie wykorzystanych i wypromowanych za granicą.

Reklama

40 Specjalistycznych Grup Ratownictwa Medycznego wyposażono w sprzęt pomiarowy oraz samochody i roboty rozpoznawcze. W ubiegłym roku BBN zaprezentowało Białą Księgę Bezpieczeństwa Narodowego, która traktowała między innymi o bezpieczeństwie chemicznym i biologicznym.

>>> Wojna domowa czy seria krwawych epizodów? Terroryści czy demonstranci? Krwiożerczy buntownicy, a może zwyczajni górnicy? Obu stronom zależy dziś na wzmacnianiu przekazu propagandowego. Pokazujemy, jak mnożą się mity i spiskowe teorie na Wschodzie