"Oba obiekty – „Jupiter 1" i „Jupiter 2" – posiadają łącznie ok. 16.800 m2 powierzchni i od niemal dwóch lat są wynajmowane przez spółki dużego rosyjskiego koncernu energetycznego" - czytamy w komunikacie.

Transakcja była zapowiadana już w lutym 2014, kiedy to podpisano dokument term sheet.

Blagosostoyanie jest zarządzany przez Trinfico Investment Group.

Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego St. Petersburg „Pulkovo 2". Jest to pierwsze centrum biznesowe klasy premium w tym miejscu i znaczący projekt infrastrukturalny w rejonie lotniska, jednego z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarczych St. Petersburga.

Obok czterogwiazdkowego hotelu Crowne Plaza powstały trzy nowoczesne biurowce o łącznej powierzchni do wynajęcia - ok. 31 000 m2.. Oba wieżowce „Jupiter 1" i „Jupiter 2", powstałe w ramach pierwszej fazy budowy, o powierzchni 16 800 m2 zostały już otwarte i są w całości wynajęte.

Trzeci wieżowiec „Zeppelin" (ok. 14.800 m2) powstający w drugiej fazie budowy, jest na ukończeniu. W maju 2014 roku podpisana została umowa długoterminowego wynajmu biurowca z renomowanym międzynarodowym koncernem. Na terenie tej nieruchomości planowana jest już budowa kolejnych biurowców.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką - zarejestrowaną w Austrii - zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, skupioną głównie na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej.