"Zarząd informuje, iż w dniu 24 kwietnia 2015 r. została zawiązana spółka Ursus Bus S.A. z siedzibą w Lublinie. Wspólnikami ww. spółki jest emitent, który objął 60 proc. akcji oraz AMZ Kutno sp. z o.o., która objęła 40 proc. akcji. Czas trwania spółki jest nieoznaczony, a głównym przedmiotem działalności spółki będzie produkcja i sprzedaż autobusów i trolejbusów" pisze firma w oficjalnym komunikacie.

> > > Czytaj także: Dajmy armii, zyska przemysł. Polska zbrojeniówka czeka na strumień pieniędzy

Powstanie spółki Ursus Bus S.A. jest wynikiem realizacji strategii zarządu spółki Ursus w zakresie zwiększenia aktywności marki Ursus na rynku autobusów, trolejbusów i autobusów elektrycznych. "Pozyskanie renomowanego branżowego partnera przyspieszy wzrost udziału pojazdów marki Ursus w tym segmencie rynku" - informuje firma.

> > > Czytaj także: Polska liderem w regionie. To nasz przemysł najbardziej postawił się Chinom

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.