Dyrektor zarządzający właściciela British Airways – spółki IAG – stwierdził, że “mocno się nie zgadza” z jakimikolwiek ruchami, które miałyby doprowadzić Wielką Brytanię do wyjścia z UE.

Willie Walsh dołączył tym samym do grona najważniejszych brytyjskich menedżerów, którzy ostrzegają przez niebezpieczeństwami wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

Komentarz Willie’ego Walsha pojawił się w środę – w tym samym dniu, w którym Partia Konserwatywna przedstawiła plan legislacyjny ws. referendum dotyczącego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Co prawda Walsh zgadza się, że potrzeba jest reforma Wspólnot, ale nie zgadza się z planem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Najlepszym sposobem wpływania na Unię Europejską – jak wyjaśnia Walsh – jest wpływanie na nią od środka. Dyrektor zarządzający dodał też, że niepewność wokół referendum odbije się na kondycji firm.

Mike Rake, szef Konfederacji Brytyjskiego Przemysłu wezwał szefów firm do większego promowania korzyści gospodarczych, jakie czerpie Wielka Brytania z członkostwa w UE.
EEF, reprezentująca brytyjskich wytwórców, zaapelowała w środę do premiera Davida Camerona o przesunięcie terminu referendum z końca 2016 na koniec 2017 roku. 

>>> Czytaj też: Czy Wielkiej Brytanii opłaca się wychodzić z Unii Europejskiej?