Akcje Perma-Fix Medical uzyskały miano piątej najpopularniejszej inwestycji w spółkę notowaną na rynku NewConnect wśród zarządzających funduszami inwestycyjnymi w Polsce, według ranking Analiz Online, podało Perma-Fix Medical.

Na koniec grudnia 2014 r. wartość rynkowa akcji Perma-Fix Medical w portfelach dwóch funduszy inwestycyjnych, zarządzanych przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych z aktywami pod zarządzaniem jednymi z najwyższych w Polsce, wynosiła ok. 7,5 mln zł. Zgodnie z opracowaniem Analiz Online, wartość ta stanowiła piąte najwyższe zaangażowanie kapitałowe polskich towarzystw funduszy inwestycyjnych w spółkę z rynku NewConnect, podkreśla spółka.

"Doceniamy ciągłe wsparcie w naszych staraniach związanych z opracowaniem nowych, bezpiecznych dla środowiska i tańszych sposobów rozwiązania problemu niedoboru izotopów medycznych na świecie. Cieszymy się również z zaufania w nasz model biznesowy, jakie otrzymaliśmy od zarządzających funduszami w Polsce" - powiedział prezes Perma-Fix Medical Stephen Belcher, cytowany w komunikacie.

Reklama

"Wierzymy, że planowane przeniesienie notowań spółki z rynku NewConnect na rynek regulowany Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych pomoże dodatkowo zwiększyć świadomość spółki na rynku kapitałowym i liczbę potencjalnych inwestorów instytucjonalnych" - dodał prezes.

Perma-Fix Medical powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie, uzyskania zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innych formalnych pozwoleń, oraz komercjalizacji tej technologii. Oczekuje się, że nowy proces technologiczny przyczyni się do rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie ze względu na niższy koszt technologiczny oraz brak konieczności wykorzystania materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd.