"W interesie grupy Polimex-Mostostal i jej akcjonariuszy jest konsekwentna realizacja celów strategicznych. Decyzja rady nadzorczej o powołaniu pani Joanny Makowieckiej-Gaca na stanowisko prezesa wynika z oceny strategii grupy Polimex Mostostal, która została przez radę nadzorczą pozytywnie zaopiniowana kilka tygodni temu. Dziś rada nadzorcza uznała, że główny architekt strategii powinien wziąć pełną odpowiedzialność za jej wdrożenie.

Oceniając dotychczasowe efekty pracy pani prezes liczymy, że PxM będzie rozwijać się dynamicznie, co przełoży się na jej wyniki finansowe" – powiedział przewodniczący RN Marek Szczepański, cytowany w komunikacie.

Joanna Makowiecka - Gaca związana jest ze spółką od czerwca 2013 r. Wówczas została wiceprezesem zarządu. W latach 2008-2012 była członkiem zarządu w Budimeksie. Wcześniej zajmowała stanowiska menedżerskie m.in. w: Telekomunikacji Polskiej, Mondi Packaging oraz Japan Tobacco, przypomniano.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,1 mld zł w 2014 r.