"Grupa kontynuowała międzynarodową ekspansję Paczkomatów InPost na kluczowych rynkach, takich jak: Polska, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Kanada, powiększając sieć o 460 nowych Paczkomatów. Jeszcze w tym roku zainstalowanych zostanie około 1000 nowych maszyn" - czytamy w komunikacie.

Przychody ze sprzedaży w I połowie 2015 roku wyniosły 335,9 mln zł, co oznacza wzrost o 23% r/r. W II kw. 2015 roku spółka zanotowała wzrost liczby przesyłek o 96%, we wszystkich kanałach sprzedaży, w porównaniu do roku poprzedniego.

W I poł. 2015 roku Inpost rozpoczął działalność na rynku przesyłek kurierskich. Spółka świadczy usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Inpost zamierza osiągnąć 10% udziału w polskim rynku kurierskim do końca 2017 roku.

"W pierwszej połowie roku istotnie zwiększyliśmy nasz zasięg w Polsce, wprowadzając do swojej oferty usługi kurierskie, zakończyliśmy wdrażanie EPO, które funkcjonuje już na terytorium całego kraju, a także uruchomiliśmy nową usługę - E-commerce polecony Inpost - dedykowaną klientom e-sklepów" - powiedział prezes grupy Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

W czerwcu 2015 roku PGP wraz z InPost zakończyły wdrażanie elektronicznego potwierdzenia odbioru w całej Polsce. EPO działa już we wszystkich sądach powszechnych oraz u kluczowych klientów InPost.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.