"Ten rok będzie najlepszym rokiem w historii Herkulesa, a raczej grupy Herkules. Po pierwsze nasza inwestycja w Viatron przynosi bardzo zadowalające rezultaty (…). Rynek budowlany też nas rozpieszcza i wydaje się, że jesteśmy w stanie wygenerować w tym roku sprzedaż na poziomie 140-150 mln zł. Szczególnie dział żurawi wieżowych przeżywa w tym roku duży boom" – powiedział Żółcik podczas czatu na portalu Akcjonariat.pl.

Dodał, że chciałby, żeby spółka osiągnęła EBITDA powyżej 41 mln zł i zysk ok. 16 mln zł w tym roku.

Herkules może za ten rok wypłacić dywidendę dwukrotnie wyższą niż za ubiegły.

"Gdybym miał to oceniać dzisiaj, biorąc pod uwagę i płynność spółki, i rynek to osobiście bym zarządowi rekomendował przyjęcie wniosku do WZA z dywidendą na poziomie zeszłoroczna razy dwa" – powiedział prezes.

Obecnie spółka wykorzystuje swój park maszynowy w ok. 80-85% i poziom ten jest optymalny, wskazał także prezes. Przychody działu żurawi wzrosły o 30% w tym roku.

"Herkules dysponuje parkiem 203 żurawi wieżowych i 50 kołowych i gąsienicowych. Jeśli chodzi o wykorzystanie to oscyluje ono na poziomie 80-85% i większe nie będzie, bo w każdej chwili 20 do 40 jest demontowanych, montowanych lub przewożonych - 85% to kres możliwości wynajmu" – powiedział Żółcik.

Herkules SA jest liderem na polskim rynku obsługi sprzętowej inwestycji i logistyki budowlanej. Zapewnia kompleksową i zoptymalizowaną ofertę w zakresie usług dźwigowo-transportowych oraz elementów zaplecza budowy.