"Koniec 2016 r. planujemy zamknąć liczbą 300 salonów Esotiq w Polsce i 7 w Niemczech, rozwój odbędzie się głównie poprzez franczyzę, dlatego aktywnie poszukujemy franczyzobiorców. Do końca roku powierzchnię w Polsce zamierzamy powiększyć o 19% r/r do 17 850 m2" - powiedział Skrzypek podczas spotkania z dziennikarzami.

Na koniec I kw. działały w Polsce 253 sklepy Esotiq, 18 Femestage i 2 Eva Minge, w tym w styczniu nastąpiło otwarcie Femestage w warszawskiej Galerii Reduta oraz salonów Esotiq w Swarzędzu i Ciechanowie, w marcu rozpoczęły działalność placówki Esotiq w Głogowie i Chrzanowie. W sumie w okresie styczeń-marzec sieć Esotiq powiększyła się o trzy sklepy netto, a Femestage o 1 własny. W Niemczech działają obecnie 3 salony, zamknięto 1 franczyzowy ze względu na niski traffic.

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. W lipcu 2015 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na którym była notowana od czerwca 2011 r.

(ISBnews)