Znani włoscy kreatorzy Domenico Dolce i Stefano Gabbana skazani zostali za oszustwa podatkowe. Sąd pierwszej instancji w Mediolanie wymierzył im kary roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Obrońcy stylistów zapowiedzieli apelację od tego wyroku.

Dolce i Gabbana oskarżeni byli o oszustwa podatkowe, polegające na przedstawieniu nieprawdziwej deklaracji podatkowej i odmowie płacenia podatków, na łączną sumę miliarda euro.

W końcu maja prokurator żądał dla każdego z nich kary dwóch i pół roku więzienia. Ostatecznie sąd skazał ich tylko za drugie przestępstwo, uznając, że nie zapłacili fiskusowi jedynie dwustu milionów.

Oszustwo, jakiego się dopuścili, polegało na sprzedaniu samym sobie własnej firmy, jednak nie we Włoszech, lecz w Luksemburgu, i po znacznie niższej cenie od jej wartości rynkowej. Obrońcy Dolce i Gabbana, który domagał się ich uniewinnienia, pozwoliło to zwrócić uwagę sądu na paradoks, jakim był zarzut, że nie zapłacili oni ponad 500 milionów euro od zainkasowanej w tej operacji sumy zaledwie 360 milionów.