Miliarder sprzedaje akcje Amazona już drugi raz w tym roku. Pierwsza transakcja miała wartość 4,1 mld dol. Obie te kwoty są niewielkie w porównaniu do tego, jak bardzo zyskały na wartości akcje tej firmy po wprowadzeniu lockdownu. Warto zaznaczyć, że w poprzednich latach Bezos w znacznie większym stopniu pozbywał się udziałów w Amazonie.

Nadal jednak w jego rękach znajduje się 54 miliony akcji spółki o wartości 189,8 mld dol. Wartość netto majątku Bezosa wzrosła w tym roku aż o 74,9 mld dol., a wartość akcji samej firmy zwiększyła się w analogicznym czasie o 73 proc.

Obecny rok jest znakomity pod względem finansowym dla wielu najbogatszych ludzi świata. Wartość netto majątku Elona Muska wzrosła ponad dwukrotnie do 70 mld dol., w przypadku Mukesha Ambaniego o 21 mld dol. do 80 mld dol., natomiast Zuckerberg ma w tej chwili majątek na poziomie 94,5 mld dol. (po wzroście o 16 mld dol.). Dzięki dynamicznym wzrostom majątku z tego roku Bezos jest już najbogatszym człowiekiem na świecie. Drugiego w tym zestawieniu Billa Gatesa wyprzedza aż o 70 mld dol.

Kolejny cel dla Bezosa: przekroczenie bariery 200 mld dol.