"'Budujemy odpowiedzialnie' to kontynuacja wcześniejszych działań i nasz kompas na najbliższe lata. Dokument definiuje ambitne kierunki rozwoju i jest odpowiedzią na to, jak zmienia się świat, oczekiwania i wymagania naszych interesariuszy, a także sam Erbud. Zaczynamy zawsze od siebie - budując jeden z nowocześniejących zakładów produkcyjnych modułów drewnianych w Europie czy zwiększając udział energii elektrycznej wytwarzanej z OZE poprzez budowę farm wiatrowych - jesteśmy w stanie zmieniać świat. Jestem przekonany, że wdrożenie strategii umocni naszą pozycję jako czołowego gracza na rynku budownictwa i jednocześnie pomoże spółce osiągnąć lepszą wycenę i być atrakcyjną dla inwestorów" - powiedział prezes Erbudu Dariusz Grzeszczak, cytowany w komunikacie.

Erbud podkreśla, że od lat inwestuje i rozwija zrównoważony biznes. W tym roku spółka utrzymała wpis w rejestrze EMAS, co jest najwyższym ekologicznym wyróżnieniem w Unii Europejskiej. Sukcesywnie, poprzez spółkę zależną Onde, buduje portfel zamówień OZE - zwiększając liczbę inwestycji własnych jako inwestor. W listopadzie 2022 r. w Ostaszewie pod Toruniem nastąpi uroczyste otwarcie fabryki modułów drewnianych - MOD21. Produkcja modułów ma ujemny ślad węglowy i będzie kompensować emisję na innych polach działalności Erbudu, sam zakład produkcyjny będzie w pełni zrównoważony, podkreślono.

Reklama

"ESG to katalizator wzrostu, zwiększenie wartości inwestycji i narzędzie do budowania zaufania wśród naszych interesariuszy, pracowników i klientów. Wszystkim trzem obszarom: E (środowisko), S (społeczna odpowiedzialność), G (ład korporacyjny) - przypisane zostały konkretne i w pełni mierzalne działania, na które mamy realny wpływ i które są istotne dla naszego segmentu działalności - branży budowlanej" - dodała koordynatorka Erbudu ds. ESG Klara Zamłyńska.

W ramach strategii ESG czołowa polska grupa budowlana skoncentruje się na m.in. zmniejszeniu emisji, odzysku odpadów, rozwijanie gospodarki obiegu zamkniętego, ochronie bioróżnorodności i zgodności z taksonomią (środowisko). W obszarze odpowiedzialności społecznej działania Erbudu będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa, zagospodarowanie luki kadrowej, rozwój pracowników, zaangażowanie społeczne, także przez program mentoringowy rozwijany w ramach Fundacji Erbud. Natomiast w ładzie korporacyjnym Erbud skupi się na wdrożeniu systemu compliance we wszystkich spółkach grupy, a także podążaniu za dobrymi praktykami spółek notowanych, zakończono.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2021 r. miała 3,1 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)