mBank rozpozna 177 mln zł zysku w I kw. zw ze sprzedażą części mFinanseWarszawa, 27.03.2018 (ISBnews) - mFinanse – spółka zależna mBanku – sprzedały zorganizowaną część przedsiębiorstwa na rzecz Latona SA w związku ze sprzedażą tej spółki na rzecz Phoebe IVS, podał mBank. Grupa mBanku rozpozna 177 mln zł zysku na transakcji w I kw. 2018 r.

"27 marca mFinanse sprzedała zorganizowaną część przedsiębiorstwa mFinanse na rzecz spółki Latona S.A." - czytamy w komunikacie.

Maksymalne łączne wynagrodzenie z tytułu transakcji to około 491 mln zł.

"W efekcie ponownie przeprowadzonej analizy podejścia księgowego do rozpoznania wyniku na transakcji, Grupa mBanku rozpozna jednorazowo w I kwartale 2018 roku zysk netto na transakcji w wysokości 177 mln zł. Ze względu na charakter transakcji, rozpoznanie części wynagrodzenia w przyszłości będzie uzależnione od wyników sprzedanej części biznesu. Skutkiem tego może być rozpoznanie dodatkowego zysku netto w maksymalnej kwocie do 192 mln zł w okresie około 6 lat od zamknięcia transakcji" – czytamy dalej.

W poniedziałek mBank poinformował o sfinalizowaniu sprzedaży spółki Latona na rzecz Phoebe IVS.

Pod koniec listopada 2017 r. mBank zawarł warunkową umowę sprzedaży 100% akcji w Latona S.A. na rzecz Phoebe IVS z siedzibą w Danii. Warunkową umowę podpisały również mFinanse, spółka zależna mBanku, która zobowiązała się do sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz spółki Latona. Przewidywana wówczas maksymalna łączna wartość wynagrodzenia wynosiła ok. 520 mln zł, z czego ok. 465 mln zł miała być rozpoznana przez okres 15 lat.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

(ISBnews)