Wioletta Czemiel-Grzybowska nie jest już prezesem PGE GiEK. Rada Nadzorcza spółki odwołała ją w środę - podała rzeczniczka.

"Ze stanowiska prezesa zarządu PGE GiEK została odwołana Wioletta Czemiel-Grzybowska. Jednocześnie decyzją Rady Nadzorczej pełniącym obowiązki prezesa zarządu został Norbert Grudzień - dotychczasowy wiceprezes ds. wytwarzania i zarządzania majątkiem" - przekazała Apanasionek. Jak dodała w zarządzie PGE GiEK, oprócz Grudnia, nadal zasiadają wiceprezesi: Krzysztof Kuśmierowski, Zbigniew Fałek, Zbigniew Kasztelewicz, Andrzej Kopertowski.

Reklama

Rzeczniczka poinformowała, że - tak jak zawsze w przypdaku zmian kadrowych - przedstawiciele spółki nie będą komentowali okoliczności odwołania prezes Czemiel-Grzybowskiej.

"Mogę tylko powiedzieć, że przyczyną odwołania byłej pani prezes nie była obecna sytuacja w Elektrowni Turów" - podkreśliła rzeczniczka PGE GiEK.

Czemiel-Grzybowska została powołana na stanowisko prezesa PGE GiEK w kwietniu 2020 r. Od 2007 r. była związana z gazownictwem, do stycznia 2020 r. była wiceprezesem ds. rozwoju i inwestycji Polskiej Spółki Gazownictwa.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, którą przez ponad rok zarządzała b. prezes Czemiel-Grzybowska, to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE. Skupia główne aktywa wytwórcze i wydobywcze Grupy PGE - Elektrownie Bełchatów, Turów, Opole i Dolna Odra oraz kopalnie węgla brunatnego Bełchatów i Turów.

PGE GiEK jest największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, dostarcza ok. jednej trzeciej krajowego zapotrzebowania. Ma też niemal 90 proc. udział w krajowym wydobyciu węgla brunatnego.