Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Coboty: Roboty współpracujące, które zrewolucjonizują automatyzację MŚP [GALERIA]

15 czerwca 2019, 07:43
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Według raportu BIS Research Analysis „Global Collaborative Industrial Robot Market” w 2021 roku globalny rynek cobotów ma osiągnąć wartość nawet 2 miliardów dolarów. Szacuje się, że do 2025 roku może to być nawet 9 miliardów dolarów. Największy graczem na tym rynku jest duński producent Universal Robots. Od 2008 roku firma ta sprzedała ponad 34 tys. robotów współpracujących na całym świecie.
Według raportu BIS Research Analysis „Global Collaborative Industrial Robot Market” w 2021 roku globalny rynek cobotów ma osiągnąć wartość nawet 2 miliardów dolarów. Szacuje się, że do 2025 roku może to być nawet 9 miliardów dolarów. Największy graczem na tym rynku jest duński producent Universal Robots. Od 2008 roku firma ta sprzedała ponad 34 tys. robotów współpracujących na całym świecie. / Media
Oto roboty, których pracę może zaprogramować praktycznie każdy. Bezpieczne, proste i relatywnie tanie – coboty to odpowiedź na wyzwania w zmieniającej się produkcji przemysłowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze(8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • gostom
  2019-06-15 08:19:20
  Wśród głównych barier wpływających na rozwój innowacji w polskich firmach jest utrudnienie i brak odpowiednich zasobów i oczywiście czynnik ludzki. To z tego powodu Polacy boją się swojej pracy. Często brakuje im odwagi podejmowania odważnych decyzji. Oni wolą czekać na gotowe rozwiązania, które zostały przetestowane przez innych, A nie własne pomysły i zaryzykować inwestując w przyszłość. Kolejna przeszkoda na szybki Rozwój to także brak wystarczająco wykwalifikowanych i kreatywnych pracowników w Polsce. Brak Poziomu, który byłby w stanie podejmować śmiałe decyzje inwestycyjne. Nowoczesne technologie są dla Polaka magią aby te same z powodzeniem i odpowiednim wykorzystaniem opracować lub wprowadzić do produkcji.Teren, który zdecydowanie wymaga poprawy w szkoleniu przyszłych pracowników, w tym ścisła współpraca między firmami i instytucjami szkolnictwa wyższego na Uniwersytetach ale też nai Szkołach zawodowych. Ważne jest szkolenie menedżerów z umiejętnościami odpowiadającymi potrzebom czwartej (4.0) rewolucji przemysłowej. To nie tylko określa kierunki i możliwości rozwoju poszczególnych firm, ale także ogólny zasięg rewolucji technologicznej w polskim zacofanym przemyśle. No i pod koniec jeszcze dodam. ze styl życia Polaka i jego nienasycony konsum na koszt innych społeczeństw hamuje rozwój. est brak kasy na wielkie inwestycje.To chyba Niemcy będą Wam budować fabryki przyszłości, Jak zawsze,,,!
  5
  pokażodpowiedzi (1)
 • taki wsch styl
  2019-06-17 23:15:43
  Polacy niczego ważnego nie wynaleźli a także mało ważnego jak np długopis, czy pralka, odkurzacz, no co takiego? A to z powodu wyjątkowego konserwatyzmu umysłowego. Dzisiaj on jest pogłębiamy i nawet doszedł do władzy, a wiec będzie tylko gorzej.
  8
  pokażodpowiedzi (2)
 • Terminator
  2019-06-17 13:33:35
  Bardziej originalny tytuł: roboty zastąpią człowieka w pracy za 20-30 lat.
  5
  pokażodpowiedzi (1)
 • pieniadze ,pieniadze ,pieniadze pie..........
  2019-06-19 18:21:40
  Jak sie to ma do podwyzszania wieku emerytalnego. Kto chce sie nachapac.
  0
Reklama

Zobacz więcej