Reklama
Reklama

Policja ekologiczna i auta na prąd. Tak największy truciciel świata zaczyna wielki bój o środowisko

20 marca 2018, 06:45
Dynamiczny rozwój gospodarki Chińskiej Republiki Ludowej sprawiły, że Chiny stały się największym trucicielem środowiska na świecie. Zanieczyszczenie powietrza w Państwie Środka jest tak ekstremalne, że w 2015 r. niezależna grupa badawcza Berkeley Earth oszacowała, że chiński smog przyczynia się do 1,6 miliona zgonów rocznie w tym kraju. Najbardziej zanieczyszczone regiony Chin to północne prowincje przemysłowe. Okolice Shanxi to region dominujący w wydobyciu węgla, a Hebei przoduje w produkcji stali. W tych rejonach emitowane są największe masy pyłu zawieszonego PM 2,5 - cząstek, które stanowią największe zagrożenie dla zdrowia ludzi, ponieważ mogą się osadzić w płucach. Jednak inne regiony wcale nie są bezpieczniejsze, bo zabójcza chmura rozciąga się (z różnym natężeniem) nad całymi Chinami.
Dynamiczny rozwój gospodarki Chińskiej Republiki Ludowej sprawiły, że Chiny stały się największym trucicielem środowiska na świecie. Zanieczyszczenie powietrza w Państwie Środka jest tak ekstremalne, że w 2015 r. niezależna grupa badawcza Berkeley Earth oszacowała, że chiński smog przyczynia się do 1,6 miliona zgonów rocznie w tym kraju. Najbardziej zanieczyszczone regiony Chin to północne prowincje przemysłowe. Okolice Shanxi to region dominujący w wydobyciu węgla, a Hebei przoduje w produkcji stali. W tych rejonach emitowane są największe masy pyłu zawieszonego PM 2,5 - cząstek, które stanowią największe zagrożenie dla zdrowia ludzi, ponieważ mogą się osadzić w płucach. Jednak inne regiony wcale nie są bezpieczniejsze, bo zabójcza chmura rozciąga się (z różnym natężeniem) nad całymi Chinami. / Bloomberg
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt
Reklama

Komentarze(3)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Misiek
  2018-03-20 09:23:50
  To jest niesamowite co się dzieje obecnie w motoryzacji. W Norwegii w ubiegłym roku pierwsze 12 miejsc pod względem sprzedaży samochodów zajęły auta albo elektryczne albo hybrydy. Dopiero na miejscu 13 znalazł się pierwszy samochód z tradycyjnym napędem benzynowym. Ostatnio miałem okazję się przejechać najmniejszym dostępnym elektrykiem - rewelacja.
  3
  pokażodpowiedzi (1)
 • Misiek
  2018-03-20 09:24:27
  AUDI - PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE. BUEHEHE
  3
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej