GK Immobile zrezygnowała z negocjacji ze Zremb-Chojnice ws. objęcia akcjiWarszawa, 10.05.2018 (ISBnews) - GK Immobile zrezygnowała z kontynuacji rozmów na temat objęcia akcji nowej emisji w spółce Zakład Budowy Maszyn Zremb-Chojnice w restrukturyzacji, poinformowała spółka. Wcześniej spółka informowała że chodzi o emisję 9 mln akcji po cenie emisyjnej 0,75 zł za jedną akcję, tj. o łącznej wartości emisji nowych akcji w wysokości 6,75 mln zł.

"W związku z upływem z dniem 21.12.2017 r. terminu ważności oferty, o której spółka poinformowała w raporcie bieżącym nr 52/2017 z dnia 18.12.2017 r. oraz brakiem porozumienia z zarządem Zremb w zakresie możliwości objęcia przez spółkę akcji nowej emisji, zarząd, mając na względzie, że planowana transakcja nie doprowadzi do osiągnięcia zakładanych celów biznesowych, postanowił nie podejmować dalszych rozmów z zarządem Zremb, dotyczących objęcia akcji nowej emisji w Zremb" - czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa Immobile posiada w portfelu spółki działające w przemyśle, hotelarstwie, nieruchomościach oraz branży budowlanej. Jest notowana na GPW od 2007 r. (początkowo jako Makrum).

(ISBnews)