Boryszew i Krezus podpisały aneks do listu intencyjnego ws. sprzedaży walcowniWarszawa, 30.05.2018 (ISBnews) - Boryszew podpisał z Krezusem aneks do listu intencyjnego w sprawie sprzedaży 100% akcji spółki Walcownia Metali "Dziedzice", poinformowała spółka.

"Aneks został zawarty na wniosek inwestora w związku z niezakończeniem przez niego badania due diligence spółki zbywanej oraz trwającym procesem uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na planowaną koncentrację" - czytamy w komunikacie.

18 stycznia 2018 r. Krezus informował o podpisaniu z Boryszewem listu intencyjnego w sprawie zakupu 100% akcji Walcownia Metali "Dziedzice" S.A. z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach za około 160 mln zł. List intencyjny ważny był do 31 maja 2018 r.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r.

(ISBnews)