Unimot pozytywnie ocenia III kwartał 2019 r. i perspektywy na IV kwartałRzeszów, 07.10.2019 (ISBnews) - Unimot pozytywnie ocenia III kwartał tego roku oraz perspektywy na IV kwartał, poinformował ISBnews prezes Adam Sikorski.

"Rynek jest bardzo mocny, co znajduje odzwierciedlenie w naszych przychodach. Częściowo jest to efekt upadłości spółki Onico, ale w dużej mierze także korzystnych warunków rynkowych" - powiedział Sikorski w rozmowie z ISBnews w kuluarach Kongresu 590 w Rzeszowie. Agencja ISBnews jest patronem medialnym tego wydarzenia.

"Perspektywy na IV kwartał również są dobre, październik rozpoczął się dla nas bardzo obiecująco, borykamy się wręcz z wyzwaniami natury logistycznej, żeby zaspokoić w pełni zapotrzebowanie ze strony klientów" - dodał.

Przypomniał, że Unimot przejął od spółki Onico zespół doświadczonych handlowców obsługujących rynek asfaltowy, a także dwóch menedżerów z doświadczeniem na rynku sprzedaży oleju napędowego.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

Piotr Apanowicz

(ISBnews)