Zarząd Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) podjął uchwałę o dematerializacji akcji spółki, podano w komunikacie.

"Decyzja KDPW jest kluczowa w kontekście dalszego procesu upublicznienia Road Studio. Dematerializacja akcji pozwala nam złożyć na giełdzie finalną wersję dokumentu informacyjnego, co zamierzamy uczynić do lipca. Ponadto skupiamy się nad dalszym rozwojem studia i pracami deweloperskimi" - powiedział prezes Maciej Nowak, cytowany w komunikacie.

Studio współpracuje obecnie z blisko 40 osobami, które pracują obecnie nad dwoma flagowymi tytułami - "Alaskan Truck Simulator" oraz "American Motorcycle Simulator", a także nad czterema kolejnymi z serii Truck oraz Motorcycle. Dodatkowo spółka jest koproducentem gry "Car Wash Simulator".

Road Studio to nowa spółka założona przez Movie Games oraz Macieja Nowaka, inwestora oraz menadżera z wieloletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata.

(ISBnews)