"Wpływy tej transakcji był bardzo istotny i ciężko będzie sektorowi to skompensować wyższymi dochodami, zwłaszcza, że stopy procentowe są niskie. Spodziewam się, że zysk sektora spadnie w przyszłym roku. W naszym przypadku będziemy walczyć o to, aby to nie nastąpiło. Naszą ambicją jest, aby przychody i zyski wzrosły, ale będziemy musieli nad tym ciężko pracować"- powiedział członek zarządu Eamonn Crowley podczas konferencji prasowej.

W tym roku Visa stanowiła ok. 10% zysków BZ WBK po opodatkowaniu, mówimy więc raczej o wzrostach jednocyfrowych w tym roku, dodał.

W okresie I-III kw. 2016 r. bank miał 1705,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 2050,13 mln zł zysku rok wcześniej.

W całym 2015 r. BZ WBK odnotował 2 327,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 1 914,71 mln zł zysku rok wcześniej.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

(ISBnews)