statystyki

Inne

New York Empire State Index

wróć do działu: Inne »

New York Empire State Index - jest to wskaźnik odzwierciedlający sytuację gospodarczą w stanie Nowy Jork, który (z uwagi na wysoki udział w PKB) jest jednym z najbardziej znaczących stanów w USA. New York Empire State Index publikowanym jest w połowie każdego miesiąca przez nowojorski oddział Fed.

Budowa indeksy oparta jest na ankiecie, w której biorą udział menadżerowie firm produkcyjnych ze stanu Nowy Jork. Oceniają oni sytuację w swoich przedsiębiorstwach w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, a także przedstawiają plany na najbliższe pół roku.

W ankiecie znajdują się szczegółowe pytania z zakresu zamówień, logistyki, zapasów, cen, czasu realizacji dostaw, zatrudnienia, czasu pracy, prognozowanych zmian sytuacji w gospodarce krajowej. Respondenci określają także prognozy na najbliższe 6 miesięcy dotyczące nakładów na technologie oraz wydatków kapitałowych.

Na pytania z ankiety menadżerowie mogą odpowiadać na trzy sposoby: „wzrośnie”, „pozostanie bez zmian”, „zmniejszy się”. Zebrane dane są podstawą do obliczenia wartości subindeksów z których składa się NY Empire State Index.

Zobacz też:

Prawo dla specjalisty