Reklama
Reklama

Economicus: Najlepsze książki ekonomiczno-biznesowe 2012

22 października 2012, 05:30
Stefan i Andrzej Bratkowscy "Gra o jutro 2" (Studio Emka, Warszawa 2011). Moc na, wszechstronna i nieoczywista krytyka kierunku, w którym rozwija się Polska po roku 1989. Autorami są doskonale znani bracia Bratkowscy. Starszy z nich, Stefan (rocznik 1934), to legenda powojennej publicystyki ekonomicznej, młodszy Andrzej (urodzony w 1936 r.) był w III RP ministrem budownictwa i wiceministrem infrastruktury. Obaj wywołali już raz sensację podobną książką. Ówczesna „Gra o jutro” na chłodno pokazywała, jak bardzo rozwój gospodarczy Polski odkleił się od nowoczesnych trendów i ile będzie to kosztowało kolejne pokolenia (książka została szybko zdjęta przez cenzurę). Teraz czasy niby inne, ale problemy jakby podobne. Bezrefleksyjnie prowadzona energetyka, zamieszanie wokół OFE, niewydolny ustrój samorządowy, słabość sądownictwa – a wszystko niezależnie od tego, czy rządzi SLD, PiS, czy PO. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy dali się zwieść, że Polska (mimo koniunkturalnych problemów) skazana jest na gospodarczy i społeczny sukces w XXI wieku.
Stefan i Andrzej Bratkowscy "Gra o jutro 2" (Studio Emka, Warszawa 2011). Moc na, wszechstronna i nieoczywista krytyka kierunku, w którym rozwija się Polska po roku 1989. Autorami są doskonale znani bracia Bratkowscy. Starszy z nich, Stefan (rocznik 1934), to legenda powojennej publicystyki ekonomicznej, młodszy Andrzej (urodzony w 1936 r.) był w III RP ministrem budownictwa i wiceministrem infrastruktury. Obaj wywołali już raz sensację podobną książką. Ówczesna „Gra o jutro” na chłodno pokazywała, jak bardzo rozwój gospodarczy Polski odkleił się od nowoczesnych trendów i ile będzie to kosztowało kolejne pokolenia (książka została szybko zdjęta przez cenzurę). Teraz czasy niby inne, ale problemy jakby podobne. Bezrefleksyjnie prowadzona energetyka, zamieszanie wokół OFE, niewydolny ustrój samorządowy, słabość sądownictwa – a wszystko niezależnie od tego, czy rządzi SLD, PiS, czy PO. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy dali się zwieść, że Polska (mimo koniunkturalnych problemów) skazana jest na gospodarczy i społeczny sukces w XXI wieku. / Inne
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama
    Reklama
    image for background

    Przejdź do strony głównej