Reklama

Reklama

Reklama

Rust Belt: Jak zardzewiała fabryka największej gospodarki świata

1 sierpnia 2014, 06:47
Rozwojowi tego regionu pomogła jedna z największych w historii USA fal imigracji z Europy. Dużą część imigrantów stanowili masowo przyjeżdżający tam za chlebem Polacy. Do dziś Chicago stanowi jedno z największych skupisk Polaków za granicą. Nowe samochody czekające na transport kolejowy. Detroit, 1973 r.
Rozwojowi tego regionu pomogła jedna z największych w historii USA fal imigracji z Europy. Dużą część imigrantów stanowili masowo przyjeżdżający tam za chlebem Polacy. Do dziś Chicago stanowi jedno z największych skupisk Polaków za granicą. Nowe samochody czekające na transport kolejowy. Detroit, 1973 r. / Domena Publiczna
Przez lata była to kolebka amerykańskiego przemysłu, powstała z niezwykłego urodzaju surowców i dostępności siły roboczej. Z czasem przemysł jednak umarł, pozostawiając po sobie stalowe ruiny i wyniszczone miasta.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Powiązane

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak