Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pekin – stolica najludniejszego kraju świata. Oto najciekawsze fakty [ZDJĘCIA]

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Pekin, jako stolica najludniejszego państwa na świecie, jest też jednym z największych miast na Ziemi. W 2013 roku liczba jego mieszkańców przekroczyła 21 mln. Dla porównania, w Moskwie mieszka 12 mln ludzi, w Londynie i Nowym Jorku niecałe 8,5 mln, a w Warszawie – mniej niż 2 mln. Powierzchnia obszaru miejskiego przekracza 16 tys. km kw., zajmuje on więc więcej miejsca niż województwo małopolskie. PKB Pekinu wyniosło w 2013 r. 318,1 mld USD. W mieście siedziby mają 52 firmy z listy Fortune Global 500 – to najwięcej na świecie. Działa tam też ponad 100 spośród największych chińskich firm.
Pekin, jako stolica najludniejszego państwa na świecie, jest też jednym z największych miast na Ziemi. W 2013 roku liczba jego mieszkańców przekroczyła 21 mln. Dla porównania, w Moskwie mieszka 12 mln ludzi, w Londynie i Nowym Jorku niecałe 8,5 mln, a w Warszawie – mniej niż 2 mln. Powierzchnia obszaru miejskiego przekracza 16 tys. km kw., zajmuje on więc więcej miejsca niż województwo małopolskie. PKB Pekinu wyniosło w 2013 r. 318,1 mld USD. W mieście siedziby mają 52 firmy z listy Fortune Global 500 – to najwięcej na świecie. Działa tam też ponad 100 spośród największych chińskich firm. / ShutterStock
Pekin jest większy niż województwo małopolskie. Ma drugą najdłuższą sieć metra na świecie i ponad 21 mln mieszkańców. Zobacz, jak wygląda stolica Państwa Środka.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Wiesław Pilch
  2014-08-30 10:58
  Pod zdj. 4 znajduje się kłamliwy tekst! Cytat: "...że na ekranach w mieście puszczano transmisje z niewidocznego tam zachodu słońca...". To zdjęcie pokazywało REKLAMĘ słonecznego zakątka Chin! A podpis był manipulacją! Wiedziałem że plskojęzyczne media kłąmią ale żeby to robić tak ordynarnie???
  0
  zgłoś
 • Wiesław Pilch
  2014-08-30 10:46
  Porównajcie te zdjęcia ze zdjęciami sprzed 25 lat to szczęka wam opadnie. Wtedy Pekin był dużą milonową WSIĄ! Parterową! Z kilkoma wyższymi budynkami rządowymi. Co z tego wynika? Dowiesz się słuchając Chińskiego Kanału Informacyjnego na You Tube (wpisz: Wiesław Pilch) .
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej