Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nasze smartfony nie są bezpieczne. W 2015 czeka nas nowa fala ataków hakerskich

9 grudnia 2014, 06:01
Urządzenia przenośne dostarczają najbardziej zróżnicowanych i najcenniejszych danych. Jest to również najsłabsze ogniwo bezpieczeństwa, gdyż daje atakującemu dostęp do prywatnych danych identyfikujących, haseł, prywatnej i służbowej skrzynki email, firmowych dokumentów oraz możliwość połączenia się z firmowymi sieciami i aplikacjami. W bieżącym 2014 roku można było zaobserwować więcej ataków wykorzystujących techniki inżynierii społecznej, które w konsekwencji spowodowały ogromne wycieki danych z kilku powszechnie znanych firm. Zwiększyła się również popularność złośliwego oprogramowania specjalnie przystosowanego do konkretnego celu – do najważniejszych należą RAM scraper i wszelkiego rodzaju ransomware. Coraz częściej pojawiały się problemy dotyczące bezpieczeństwa urządzeń mobilnych, gdyż pracownicy podłączają się do firmowej sieci korzystając z prywatnego sprzętu. Pojawiły się również nowe rodzaje ataków na strony internetowe (błąd OpenSSL, czyli Heartbleed, oraz problem BadUSB ), które dotknęły dziesiątki milionów użytkowników stron internetowych oraz urządzeń na całym świecie. Wspomniane fakty podkreśliły tylko jak bardzo nieprzewidywalne i trudne może być wspieranie i zarządzanie bezpieczeństwem. Jakie będą największe zagrożenia roku 2015 ?
Urządzenia przenośne dostarczają najbardziej zróżnicowanych i najcenniejszych danych. Jest to również najsłabsze ogniwo bezpieczeństwa, gdyż daje atakującemu dostęp do prywatnych danych identyfikujących, haseł, prywatnej i służbowej skrzynki email, firmowych dokumentów oraz możliwość połączenia się z firmowymi sieciami i aplikacjami. W bieżącym 2014 roku można było zaobserwować więcej ataków wykorzystujących techniki inżynierii społecznej, które w konsekwencji spowodowały ogromne wycieki danych z kilku powszechnie znanych firm. Zwiększyła się również popularność złośliwego oprogramowania specjalnie przystosowanego do konkretnego celu – do najważniejszych należą RAM scraper i wszelkiego rodzaju ransomware. Coraz częściej pojawiały się problemy dotyczące bezpieczeństwa urządzeń mobilnych, gdyż pracownicy podłączają się do firmowej sieci korzystając z prywatnego sprzętu. Pojawiły się również nowe rodzaje ataków na strony internetowe (błąd OpenSSL, czyli Heartbleed, oraz problem BadUSB ), które dotknęły dziesiątki milionów użytkowników stron internetowych oraz urządzeń na całym świecie. Wspomniane fakty podkreśliły tylko jak bardzo nieprzewidywalne i trudne może być wspieranie i zarządzanie bezpieczeństwem. Jakie będą największe zagrożenia roku 2015 ? / ShutterStock
W 2015 roku czeka nas nowa fala ataków hakerskich na urządzenia mobilne – ostrzegają analitycy Check Point Software Technologies. W roku 2015 przewiduje się 82% wzrost częstotliwości ataków na prywatne i firmowe telefony i komputery przenośne. Niepokojący jest fakt, iż 44% przedsiębiorstw nie kontroluje służbowych danych przenoszonych na prywatnych urządzeniach pracowników.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej