Reklama

Reklama

Reklama

Zuckerberg, Page i Ellison. Oto 6 miliarderów, którzy chcą żyć wiecznie

30 września 2015, 06:12
„Tykający zegar” oszukać chce również drugi z twórców Google’a – Sergey Brin. 41-latek skupia się dziś na inwestowaniu w badania nad leczeniem choroby Parkinsona. W 2008 roku odkrył, że posiada gen, który umieszcza go w grupie wysokiego ryzyka. Od tego czasu Brin przeznaczył ponad 150 mln dolarów na walkę z chorobą. Amerykański biznesmen wierzy, że informatyka, a w szczególności rozwój „big data”, są w stanie pomóc w odkryciu wszelkich tajników ludzkiego DNA. Swego czasu Brin stał również na czele spółki Google X, która zajmowała się m.in. zaawansowanymi badaniami biotechnologicznymi. Jedną z gałęzi „tajnego” laboratorium Google’a była grupa Life Science. Po ostatniej restrukturyzacji amerykańskiej firmy i powstaniu koncernu Alphabet, Life Science stała się oddzielną spółką. Brin podkreśla, że będzie ona zajmować się pracą nad „technologiami, które zmienią sposób, w jaki wykrywamy i leczymy i zapobiegamy chorobom”.
„Tykający zegar” oszukać chce również drugi z twórców Google’a – Sergey Brin. 41-latek skupia się dziś na inwestowaniu w badania nad leczeniem choroby Parkinsona. W 2008 roku odkrył, że posiada gen, który umieszcza go w grupie wysokiego ryzyka. Od tego czasu Brin przeznaczył ponad 150 mln dolarów na walkę z chorobą. Amerykański biznesmen wierzy, że informatyka, a w szczególności rozwój „big data”, są w stanie pomóc w odkryciu wszelkich tajników ludzkiego DNA. Swego czasu Brin stał również na czele spółki Google X, która zajmowała się m.in. zaawansowanymi badaniami biotechnologicznymi. Jedną z gałęzi „tajnego” laboratorium Google’a była grupa Life Science. Po ostatniej restrukturyzacji amerykańskiej firmy i powstaniu koncernu Alphabet, Life Science stała się oddzielną spółką. Brin podkreśla, że będzie ona zajmować się pracą nad „technologiami, które zmienią sposób, w jaki wykrywamy i leczymy i zapobiegamy chorobom”. / Bloomberg / David Paul Morris
Co łączy Marka Zuckerberga, Petera Thiela i Seana Parkera? Miliardy dolarów na koncie, prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa oraz… walka z czasem. Wizjonerzy licytują się w pomysłach na przedłużenie ludzkiego życia. Przeprogramowanie DNA? Krionika? „Drukowanie” organów? Oto niezwykłe pomysły na oszukanie tykającego zegara, które zebrał serwis „Business Insider”.
Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Powiązane

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak