Reklama

Reklama

Reklama

Aby praca stała się przyjemnością. Jak znaleźć wymarzoną posadę?

13 listopada 2015, 07:00
Radość i satysfakcja z wykonywanej pracy są bardzo ważne. Kolejnym istotnym elementem są ludzie, z którymi będziemy pracowali i wartości wyznawane przez pracodawcę. Jeśli nasza praca ma mieć sens, muszą być one zgodne z naszymi. Poczucie dążenia do realizacji wspólnych celów jest idealnym uzupełnieniem pracy, która nas „kręci” i jest dla nas ważna. Praca w zespole o podobnych poglądach i wyznawanych wartościach jest bardziej efektywna. Dlatego szukając nowego zajęcia sprawdź jakie projekty prowadzi dana firma, jak mówi się o niej w branży, jakimi wartościami kieruje się w swoich działaniach biznesowych. Wiele powie nawet wystrój biura i zachowania ludzi, których tam zobaczysz. Są formalni i spięci, czy z fantazją i na luzie? Co przypięli na korkowych tablicach? Optymistyczne żarty, hasła z marzeniami o weekendzie czy tabele z wynikami? To dość znaczące sygnały o tzw. kulturze firmy.
Radość i satysfakcja z wykonywanej pracy są bardzo ważne. Kolejnym istotnym elementem są ludzie, z którymi będziemy pracowali i wartości wyznawane przez pracodawcę. Jeśli nasza praca ma mieć sens, muszą być one zgodne z naszymi. Poczucie dążenia do realizacji wspólnych celów jest idealnym uzupełnieniem pracy, która nas „kręci” i jest dla nas ważna. Praca w zespole o podobnych poglądach i wyznawanych wartościach jest bardziej efektywna. Dlatego szukając nowego zajęcia sprawdź jakie projekty prowadzi dana firma, jak mówi się o niej w branży, jakimi wartościami kieruje się w swoich działaniach biznesowych. Wiele powie nawet wystrój biura i zachowania ludzi, których tam zobaczysz. Są formalni i spięci, czy z fantazją i na luzie? Co przypięli na korkowych tablicach? Optymistyczne żarty, hasła z marzeniami o weekendzie czy tabele z wynikami? To dość znaczące sygnały o tzw. kulturze firmy. / ShutterStock
Narzekanie jest naszą narodową cechą. Narzekamy na pogodę, korki, niedziałający bankomat, sąsiadów i oczywiście na pracę. Negatywne nastawienie i podkreślanie minusów utrudnia szukanie zatrudnienia i wybór odpowiedniego miejsca pracy. Skupiamy się na negatywach i w efekcie końcowym żadna praca nie jest dla nas wystarczająco dobra. Jak zatem pokonać to myślenie i znaleźć pracę z sensem?
Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Powiązane

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak