Reklama

Reklama

Reklama

Koniec rynku pracy, jaki znamy. Tak będziemy pracować za 10 lat

14 grudnia 2015, 06:30
Tomasz Hanczarek, prezes zarządu Work Service S.A.: To, jakie kompetencje będą kluczowe w przyszłości, determinuje przede wszystkim automatyzacja pracy. Już dziś obserwujemy znikające zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, których praca może być z powodzeniem zastępowana przez maszyny. Naturalną konsekwencją tego procesu jest konieczność zatrudniania osób do tworzenia oraz obsługi tych maszyn i robotów, które stały się znaczącym elementem rynku pracy. Już dziś informatyka i programowanie oraz motoryzacja i nowe technologie należą do branż o największych deficytach pracowników. Popyt na specjalistów w tych dziedzinach nie gaśnie, a nieustający rozwój technologiczny powoduje, że będzie on coraz większy. Równocześnie na znaczeniu zyskują wszystkie umiejętności miękkie, takie jak kreatywność, czy komunikatywność oraz różne unikalne kompetencje które - jak na razie – nie mogą zostać zastąpione przez maszyny.
Tomasz Hanczarek, prezes zarządu Work Service S.A.: To, jakie kompetencje będą kluczowe w przyszłości, determinuje przede wszystkim automatyzacja pracy. Już dziś obserwujemy znikające zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, których praca może być z powodzeniem zastępowana przez maszyny. Naturalną konsekwencją tego procesu jest konieczność zatrudniania osób do tworzenia oraz obsługi tych maszyn i robotów, które stały się znaczącym elementem rynku pracy. Już dziś informatyka i programowanie oraz motoryzacja i nowe technologie należą do branż o największych deficytach pracowników. Popyt na specjalistów w tych dziedzinach nie gaśnie, a nieustający rozwój technologiczny powoduje, że będzie on coraz większy. Równocześnie na znaczeniu zyskują wszystkie umiejętności miękkie, takie jak kreatywność, czy komunikatywność oraz różne unikalne kompetencje które - jak na razie – nie mogą zostać zastąpione przez maszyny. / Media
Jak będzie wyglądał pracownik przyszłości? Jakie umiejętności będą cenione najbardziej i kogo będą poszukiwać firmy? Czy granica między życiem prywatnym i zawodowym zatrze się całkowicie? Zapytaliśmy ekspertów ds. rekrutacji o trendy, które w najbliższych latach będą zmieniać rynek pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Powiązane

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak