"Łączenie się w grupy zakupowe dla uzyskania optymalnych cen energii elektrycznej jest coraz częstszą praktyką wśród samorządów. Przynosi im to wymierne korzyści, czego dowodem jest m.in. Górnośląski Związek Metropolitarny, który w postępowaniu o udzielenia zamówienia na dostawę energii elektrycznej zrzesza co roku większą liczbę podmiotów. Tym bardziej cieszę się, że Tauron kolejny raz przedstawił najkorzystniejszą ofertę dla metropolii, co pozwoli kontynuować naszą dobrą, wieloletnią współpracę" - powiedział Soja, cytowany w komunikacie.

Spółka podkreśla, że już trzeci rok z rzędu jej oferta okazała się najatrakcyjniejsza w postępowaniu dla Związku.

Do grupowego zakupu na przystąpiły miasta zrzeszone w GZM (Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze) oraz Czeladź, Knurów, Lędziny, Łaziska Górne, Mikołów, Ornontowice, powiaty mikołowski i zawierciański, Rydułtowy, Świerklaniec, Wojkowice, Wyry, Wielowieś i Zawiercie.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy wchodzą Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż, Tauron Obsługa Klienta, Tauron Ekoenergia oraz Tauron Ciepło.

Reklama