Gospodarka/Aktualności

18.01.2020, 15:31

Krzysztof Bosak kandydatem Konfederacji na prezydenta

Krzysztof Bosak został kandydatem Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta - zdecydował w sobotę zjazd prawyborczy elektorów. W ostatniej turze wyborów Bosak otrzymał 163 głosy i pokonał Grzegorza Brauna, na którego zagłosowało 146 osób.

18.01.2020, 06:35

Koniec wojen handlowych? To tylko gra pozorów

Zaplanowane podpisanie "pierwszej fazy" umowy handlowej pomiędzy USA i Chinami dobrze wpłynęło na nastroje inwestorów. D. Trump zapowiedział, że od razu rozpoczęte zostaną negocjacje dotyczące ustalenia dalszych warunków współpracy gospodarczej.

17.01.2020, 20:47

Baza Danych Odpadowych: Senat chce kolejnych zmian w ustawie

Wprowadzenie obliga sporządzania ewidencji odpadów w przypadku awarii Bazy Danych Odpadowych (BDO) oraz przedłużenie terminu sprawozdawczości dot. odpadów, m.in. dla firm i samorządów - przewidują poprawki do noweli ustawy o BDO, jakie zaproponował Senat.

17.01.2020, 19:36

Senatorowie zaproponowali poprawki do specustwy ws. ASF

Podczas piątkowej debaty senatorowie na posiedzeniu plenarnym zaproponowali poprawki do specustawy dot. zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF). Zostały one skierowane do rozpatrzenia w połączonych komisjach rolnictwa i środowiska, która zebrała się jeszcze w piątek.

17.01.2020, 17:09

Naimski: Niebawem zostanie wybrany wykonawca morskiego odcinka Balic Pipe

W ciągu kilku, kilkunastu tygodni zakończona będzie procedura przetargowa i wybrany zostanie wykonawca morskiego odcinka Baltic Pipe - powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Zaznaczył, że budowa rurociągu na dnie Bałtyku rozpocznie się w połowie tego roku, a jej zakończenie nastąpi w 2022 roku.

17.01.2020, 15:46

MAP: Powstanie magazyn rezerw węgla w centralnej Polsce

Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) podjęło działania na rzecz powstania magazynu rezerw węgla w centralnej Polsce, poinformował wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Adam Gawęda.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>