Gospodarka/Aktualności

23.02.2019, 15:08

Dworczyk: W budżecie pieniądze na obietnice PiS są zabezpieczone

Wszystkie propozycje programowe, które dzisiaj zostały zaprezentowane wynikają z możliwości budżetowych; w tegorocznym budżecie pieniądze na te wszystkie zobowiązania są jak najbardziej zabezpieczone – mówił po sobotniej konwencji PiS szef KPRM Michał Dworczyk.

23.02.2019, 12:39

Wróbel: PiS a nauczanie historyczne [OPINIA]

Polska szlachta w dawnych czasach Rzeczypospolitej doszła do wniosku, że należy do innej rasy niż chłopi. Magnaci musieli także stukać się w głowę na myśl, że oni oraz brudnawi, głupawi i biedni szlachcice, nieraz będący u nich na służbie i biorący jak trzeba po pysku, należą do tej samej zbiorowości. Jednak publicznie trzymali sztamę.

23.02.2019, 07:40

Trump dał zarobić bogatym. Netflix nie zapłaci w USA żadnych podatków

Matthew Gardner z waszyngtońskiego Instytutu Podatków i Polityki Ekonomicznej (ITEP) poinformował, że Netflix nie zapłaci w ojczyźnie żadnych podatków za 2018 r. Żadnych: ani stanowych, ani federalnych. To smakowita wiadomość, bo najpopularniejsza na świecie platforma streamingowa ma za sobą fantastyczny rok.

22.02.2019, 11:42

Niemcy po raz kolejny mają rekordową nadwyżkę w budżecie

Niemcy piąty rok z rzędu zanotowały nadwyżkę budżetową, tym razem na rekordową kwotę 58 mld euro. Wpływy do państwowej kasy były w 2018 roku wyższe niż wydatki, mimo widocznych oznak nadchodzącej stagnacji w największej europejskiej gospodarce.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>