Gospodarka/Aktualności

20.06.2019, 07:01

Ciemne chmury nad światową gospodarką, ale Polska się obroni

Na IX Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie optymizm co do teraźniejszości światowej gospodarki mieszał się z pesymizmem co do jej przyszłości. Pesymistyczny był oczywiście słynny "Dr Doom", czyli Nouriel Roubini, ale jego śladem podążyli też polscy ekonomiści.

19.06.2019, 18:23

Kwieciński: Polska bogaci się i rozwija szybciej niż UE

Polska i Unia Europejska jest kolejny rok na plusie, jeśli chodzi o bogacenie się i rozwój, ale my robimy to szybciej – ocenił w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński komentując dane Eurostatu na temat m.in. wzrostu PKB na mieszkańca.

19.06.2019, 17:55

Sowiński: Morawieckiemu udało się osiągnąć poziom poparcia Szydło

Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu udało się osiągnąć poziom popularności politycznej premier Beaty Szydło - powiedział PAP politolog dr hab. Sławomir Sowiński z UKSW, nawiązując do czerwcowego sondażu CBOS. Ocenił, że rząd wypracował solidne podstawy do kampanii wyborczej jesienią.

19.06.2019, 15:05

Borys-Szopa: świadczenie "Mama 4 plus" otrzymuje już ponad 48 tys. osób

Po 3,5 miesiącach funkcjonowania programu "Mama 4 plus" przyznano już ok. 48,6 tys. rodzicielskich świadczeń uzupełniających - poinformowała PAP szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. Ok. 1,8 tys. decyzji o przyznaniu świadczenia dotyczyło osób, które wychowały powyżej 9 dzieci.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>