Gospodarka/Aktualności

19.11.2019, 13:56

Kary po dwa lata więzienia dla byłych generałów SB są prawomocne

Kary po dwa lata więzienia dla byłych generałów SB Władysława C. i Józefa S. są prawomocne - orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Tym samym sąd oddalił apelacje obrony obu skazanych za bezprawne powołania opozycjonistów do wojska w stanie wojennym.

19.11.2019, 12:40

Schetyna: wyrok TSUE podważa legalność KRS

Wyrok TSUE podważa legalność Krajowej Rady Sądownictwa, oczekiwałem, że premier Mateusz Morawiecki w expose nawiąże to tego wyroku - powiedział we wtorek lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

19.11.2019, 12:35

Duda o wyroku TSUE: To kwestie, które powinny zostać rozstrzygnięte w kraju

Kwestie, o które pytał SN, są kwestiami politycznymi, które powinny zostać rozstrzygnięte w naszym kraju i w kwestie wewnętrzne, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, Trybunał wtrącał się nie będzie i za Polaków przesądzał - tak do wyroku TSUE odniósł się prezydent Andrzej Duda.

19.11.2019, 12:29

CBA przeszukuje m.in. Urząd Miejski w Choszcznie

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie prowadzą we wtorek przeszukania m.in. w Urzędzie Miejskim w Choszcznie i w tamtejszym przedsiębiorstwie gospodarki komunalnej. Chodzi o nieprawidłowości przy budowie targowiska.

19.11.2019, 12:16

"TSUE umywa ręce". Polska nie będzie musiała zmieniać ustaw

Celem pytań prawnych Sądu Najwyższego była delegalizacja Izby Dyscyplinarnej, delegalizacja KRS; wtorkowy wyrok TSUE do niczego takiego nie prowadzi; to porażka autorów pytań prejudycjalnych i zwycięstwo rządu RP - powiedział PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>