Jak poinformowała Tesla na swoim oficjalnym koncie WeChat, Model Y będzie teraz wyposażony w czujniki Hardware 4 Tesli i komputer pokładowy bez dodatkowych kosztów.

Większa paleta kolorów Model Y Tesli

Tesla zwiększa też paletę dostępnych kolorów karoserii. Teraz SUV, którego ceny zaczynają się od 258 900 juanów (36,1 tys. dolarów), będzie także dostępny w trzech nowych kolorach – czerwonym, srebrnym i szarym. W dotychczasowej ofercie można było kupić Model Y tylko w kolorach czarnym, białym i granatowym.

Reklama

HW 4.0, który zapewnia większy zasięg wykrywania, lepsze czujniki i większą moc obliczeniową, został już wdrożony w luksusowych samochodach Tesli, modelach S i X , a także w niektórych Modelach Y poza Chinami.

Walka o utrzymanie pozycji lidera na chińskim rynku

Producent samochodów, który niegdyś dominował na największym na świecie rynku pojazdów elektrycznych, stara się utrzymać swoją pozycję. A nie jest to zadanie proste, bo krajowi producenci, od BYD po Li Auto i Geely Automobile, wprowadzają na rynek szeroką gamę pojazdów elektrycznych.

Tesla kontynuuje także politykę obniżek cen. W zeszłym miesiącu cena sedana Model 3 została obniżona o 6 proc.

Firma spodziewa się, że pod względem sprzedaży w Chinach bieżący rok będzie trudny. Kiedy w zeszłym tygodniu Tesla opublikowała informację o zyskach, ostrzegła przed słabszym wzrostem sprzedaży w 2024 roku.