GTC kupiło biurowiec Belgrade Business Center w stolicy Serbii


Warszawa, 31.08.2017 (ISBnews) - Globe Trade Centre (GTC) kupiło budynek biurowy klasy A w Belgradzie. Belgrade Business Center powiększy portfolio GTC w Serbii do 98,4 tys. m2 GLA, podała spółka.
"Strategia GTC obejmuje zakup aktywów z potencjałem wzrostu w celu przyśpieszenia rozwoju firmy, równolegle do działalności deweloperskiej. Szukamy możliwości w rozwijających się stolicach, jakimi są m.in. Belgrad, Budapeszt czy Bukareszt. Belgrade Business Center powiększy nasz roczny NOI o ponad 3 mln euro oraz ma oferuje potencjał wzrostu wartości" - powiedział prezes Thomas Kurzmann, cytowany w komunikacie.
Belgrade Business Center oferuje 17,9 tys. m2 powierzchni biurowej i 307 miejsc parkingowych. Położony jest w znanej dzielnicy mieszkalnej i komercyjnej Belville. Obecny poziom najmu wynosi 96,8%, gdzie kluczowymi najemcami są Air Serbia, UniCredit i NCR, podano także.
Zgodnie z przyjętą strategią, wcześniej tego lata GTC zakupiło również biurowiec w centralnej części Bukaresztu w Rumunii. Cascade Office Building oferuje 4,2 tys. m2 nowoczesnej powierzchni, a wśród jego najemców znalazły się takie firmy jak Procredit Bank, Enel i Taiwan TC, przypomniano.
W ub. tygodniu dyrektor finansowy Erez Boniel informował, że Globe Trade Centre zamierza w kolejnych miesiącach równolegle realizować przygotowany plan w zakresie obiektów biurowych i handlowych, ale też poszukiwać kolejnych możliwości inwestycyjnych. Powiedział, że firma negocjuje akwizycje kilku istniejących obiektów, głównie poza polskim rynkiem.
Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą budynków komercyjnych oferujących powierzchnię biurową i handlową w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.
(ISBnews)