„Biliśmy na alarm od wielu lat, ale nigdy nie zostaliśmy potraktowani poważnie” - przekazała Panhelleńska Federacja Pracowników Kolei (POS), cytowana przez agencję Reuters. Chce ona spotkać się z nowym ministrem transportu, który został mianowany wkrótce po katastrofie.

Domagają się zapobiegania śmiertelnym wypadkom

Przedstawiciele POS powiedzieli, że będą domagać się konkretnego harmonogramu wdrażania zmian i wprowadzania środków bezpieczeństwa, aby zapobiec kolejnym śmiertelnym wypadkom.

Reklama

W piątek w Atenach planowane są kolejne wiece protestacyjne.

W następstwie katastrofy greckie związki zawodowe kolejarzy rozpoczęły w czwartek strajk, wstrzymując działanie kolei w kraju i metra w Atenach. Kolejarze protestują przeciwko warunkom pracy i „brakowi modernizacji systemu kolejowego”. Jego przyczyną było zaniedbanie inwestycji w tym sektorze przez lata głębokiego kryzysu finansowego, który wstrząsał Grecją przez większość poprzedniej dekady.

W katastrofie kolejowej, do której doszło we wtorek późnym wieczorem w pobliżu miasta Larisa w środkowej Grecji, szybki pociąg pasażerski z ponad 350 osobami zderzył się czołowo z pociągiem towarowym.