Podczas spotkania ze studentami Richard Branson wskazywał w jaki sposób można realizować swoje marzenia i projekty biznesowe, aby tworzyć nowe, lepsze rozwiązania korzystne dla społeczeństwa i świata. Polskich studentów interesowały także wskazówki Richarda Bransona dotyczące tego, w jaki sposób rozpocząć własną działalność gospodarczą oraz jak w obecnych czasach kryzysu, odnieść sukces zawodowy i osobisty.

"Szukając pomysłu na własny biznes, powinniście wsłuchać się w siebie, odnaleźć to, co naprawdę was interesuje, co jest waszą pasją. Powinniście zgłębić tę dziedzinę, stać się w niej ekspertami. Jeśli zajmujecie się czymś, co kochacie, sukces przyjdzie w sposób naturalny”. – powiedział podczas inauguracji programu Virgin Mobile Academy Sir Richard Branson.

Program Virgin Mobile Academy skierowany jest do przedsiębiorczych młodych ludzi, którzy marzą o stworzeniu własnego projektu biznesowego, a także potrzebują wsparcia organizacyjnego i funduszy na jego realizację.

"Poprzez działalność Virgin Mobile Academy chcemy zachęcić do działania wszystkich młodych ludzi, którzy planują rozwinąć własny biznes a nie wiedzą jak go rozpocząć. Przy współpracy z ekspertami i praktykami biznesu dajemy możliwość zarówno pozyskania cennej wiedzy, jak i środków na realizację projektu. Uzyskanie odpowiedniego wsparcia we właściwym momencie jest czasami kluczowym elementem sukcesu, zwłaszcza biorąc pod uwagę dynamikę rynku i możliwości technologiczne” – powiedział Łukasz Wejchert, Prezes Dirlango i Partner Biznesowy Virgin Mobile Polska.

Virgin Mobile Academy szuka przede wszystkim pomysłów innowacyjnych i niestandardowych. Twórcom programu zależy także na tym, aby pomysły i realizacje projektów pozytywnie wpływały na otoczenie.

Uczestnikami Virgin Mobile Academy mogą być osoby pełnoletnie, zgłaszające w ramach programu jeden lub więcej pomysłów, z których jury programu wybierze i zakwalifikuje do dalszego etapu najbardziej interesujące projekty. Uczestnik może zgłaszać pomysły indywidualnie lub reprezentować grupę osób realizujących wspólny projekt. Jako lider zespołu będzie on uczestniczył wówczas w przygotowanych szkoleniach i warsztatach będących częścią Virgin Mobile Academy.