Rekomendacja została wydana przy cenie 65 zł, zaś w poniedziałek, 9 stycznia ok. 9:30 kurs akcji wynosił 67,55 zł i nie zmienił się wobec ostatniego zamknięcia.

"Przede wszystkim zwracamy uwagę na pozytywną ścieżkę wynikową, która powinna mieć miejsce w kolejnych kwartałach. Główne impulsy wzrostowe to oczekiwane przez nas wysokie dynamiki sprzedaży oraz zakładana odbudowa pierwszej marży (w okresie IV kw. 2015 - II kw. 2016 grupa mocno obniżała ceny). Liczymy, że w 2017 detalista przyspieszy z rozwojem sieci i przyjmujemy uruchomienie ok. 80 placówek w skali roku (zarząd wskazuje, że celem rocznym w perspektywie 2-3 jest otwieranie po ok. 100 sklepów; spółka praktycznie nie jest obecna na zachodniej ścianie kraju)" - czytamy w raporcie.

Według analityków ze strony makro wsparciem dla wyników powinna być powracająca inflacja, natomiast głównym zagrożeniem jest oczekiwany wzrost wynagrodzeń (ok. 10% przychodów).

"Mając na względzie wymienione powyżej czynniki decydujemy się na rozpoczęcie wydawania rekomendacji dla Emperii od zalecenia kupuj, ustalając jednocześnie cenę docelową na poziomie 82 zł/akcję" - podano także.

(ISBnews)